Obec Merklín

Oznámení občanům

Covid19

Vážení spoluobčané,

nyní se nacházíme v situaci, která může ohrozit zdraví a životy nás, našich příbuzných, sousedů a známých. Počet lidí nakažených koronavirem se stále zvyšuje, a proto je prevence zcela na místě. Nošení ústních roušek a ústěnek ve veřejných prostorách je jednou z preventivních opatření doporučených vládou České republiky.

Právě v těžkých životních situacích se prokáže, jak si lidé dokáží pomoct. Jsme  svědky, jak se lidé například na Facebooku zbytečně slovně napadají, ale v případě, že se dostáváme do nesnází, jsme schopni pomoci jeden druhému. A to nás moc těší.  Koronavirová pandemie je situace vyžadující vzájemnou pomoc a ohleduplnost. Chtěli bychom moc poděkovat všem, kteří s šitím roušek a jejich distribucí pomáhají. Ať už se jedná o zaměstnance úřadu, Merklíňačky a  nebo Merklíňáky.

Ručně šité roušky dodáváme všem potřebným.

Bohužel i v této nesmírně těžké době se najdou podnikavci, kteří chtějí vydělat na strachu lidí. Nabízejí předražené ochranné pomůcky včetně dezinfekčních prostředků. Prosíme hlavně naše seniory, aby na tento druh pomoci nereagovali a v případě nutnosti volali na tel. 353618237 a nebo na tel.606071329.

Obec Merklín v minulém týdnu objednala dezinfekční přípravek na ruce. Bohužel tyto prostředky zatím nejsou k dispozici. I přesto jsme dostali příslib doručení v týdnu od 23.3. Po doručení je ihned začneme zdarma rozdávat potřebným občanům Merklína.  Po obdržení budete informováni o způsobu distribuce.

Nejlepší ochrana rukou je jejich časté mytí mýdlem a vodou. Tento způsob je daleko účinější než desinfekce.  Pokud máte neustálý přístup k vodě a mýdlu nemějte strach. Zachovejte klid, snažte se dodržovat pravidla a pomáhejte si navzájem.

Ještě jednou děkujeme za solidaritu a pomoc

Váš starosta ing. Zdeněk Gerát

Datum vložení: 20. 3. 2020 10:06